89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ zsp1.chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
Sukces uczniów Technikum Budowlanego w Chojnicach!

W dniach 15-16 kwietnia 2016r. w Ostrzeszowie odbył się XXIX Finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Dwóch uczniów reprezentowało Technikum Budowlane przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach -Mateusz Jeżewski uczeń klasy III oraz Filip Tyma uczeń klasy IV.

Obaj uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i uzyskali tytuł Finalisty Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Jednocześnie zdobyli indeks na wyższe uczelnie techniczne na kierunki budowlane. Uczniów przygotowywała mgr inż. Bernadetta Kubiszewska.

Chcemy nadmienić, że uczniowie Technikum Budowlanego już wielokrotnie reprezentowali szkołę na zawodach centralnych i zdobywali najwyższe laury.

 

 
Awans do finału

Dnia 7 kwietnia 2016 roku trzyosobowa drużyna z klasy II LOp, w składzie: Patrycja Grefka, Martyna Kosiedowska i Alicja Niemczyk wraz z opiekunem Panem Adamem Drabkiem pojechała na II Olimpiadę Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności Państwa do Akademii Pomorskiej w Słupsku. Dziewczyny zajęły 3 miejsce i awansowały do finału, który odbędzie się 6 czerwca. Gratulujemy!
Tekst. M.Kosiedowska


Foto A.D.

Poprawiony: czwartek, 07 kwietnia 2016 21:31
 
Dzień Otwarty w naszej szkole.

2 kwietnia 2016 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Chojnicach gościł gimnazjalistów i ich rodziców na Dniu Otwartym.

Przybyłych powitał dyrektor szkoły Jan Semrau, po nim głos zabrała Pani Agnieszka Pruska – przedstawiciel firmy SPR Polska Sp. z o. o., która objęła patronatem naukę w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, który szkoła planuje uruchomić od roku szkolnego 2016/2017.

Obecnie ZSP nr 1 kształci w zawodach:
• technik mechanik
• technik mechatronik
• technik informatyk
• technik elektryk
• technik elektronik
• technik budownictwa

oraz Liceum Ogólnokształcące:
z programem autorskim Bezpieczeństwo wewnętrzne  („klasa policyjna”)
z programem autorskim Przysposobienie wojskowe   („klasa wojskowa”)

W czasie pobytu w szkole gimnazjaliści i ich rodzice mieli możliwość spotkania się z nauczycielami, uczniami
i absolwentami szkoły. Wszyscy przybyli otrzymali wyczerpujące informacje na temat: pracy szkoły, kierunków kształcenia, zasad rekrutacji, oferty zajęć pozalekcyjnych, a także możliwościami kontynuowania nauki na kolejnych szczeblach edukacji.
Ponadto wszyscy zapoznali się z bazą lokalową szkoły, wyposażeniem specjalistycznych pracowni zawodowych, multimedialnymi klasopracowniami, biblioteką szkolną, kompleksem sportowym (salą gimnastyczną, salą rekreacyjną, siłownią oraz boiskiem Orlik).
Duże zainteresowanie wzbudziły samochody Inspekcji Transportu Drogowego i Powiatowej Komendy Policji
w Chojnicach. Na koniec każdy przybyły gość miał możliwość skosztowania grochówki przygotowanej przez Jednostkę Wojskową z Nieżychowic.

ZSP nr 1 co roku podejmuje nowe wyzwania dydaktyczne, wychowawcze i zawodowe. Profesjonalnie przygotowuje do zawodu, matury, studiów i oczekiwań rynku pracy. Potwierdzeniem tego są m. in.: osiągnięcia naszych uczniów w konkursach i olimpiadach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i przede wszystkim centralnym. Znalazło to odzwierciedlenie także w wysokich notowaniach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, w rankingu czasopisma „Perspektywy” – w roku 2014 Technikum nr 1 przy ZSP nr 1 zajęło 18. miejsce
w województwie pomorskim i 2016 roku – 12. miejsce w województwie.
Wysokie notowania pozwalają nam cieszyć się po raz kolejny tytułem „Brązowej Szkoły”, będącym znakiem jakości świadczącym, cytując organizatorów rankingu, „o dobrej atmosferze w szkole tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania”.

Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły, a pozostałych zainteresowanych ofertą ZSP nr 1 zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej szkoły – www.zsp1.chojnice.pl.

DO ZOBACZENIA 1 września 2016 r.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne  ZSP nr 1

Poprawiony: poniedziałek, 04 kwietnia 2016 13:33
 
Zwycięzcy zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych odebrali nagrody.

 

W poniedziałek 21 marca w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy odbyło się uroczyste wręczenie nagród z zawodów okręgowych XXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Filip Tyma uczeń klasy IV TB za zajęcie I miejsca otrzymał laptopa z tabletem w jednym, plecak oraz indeks na wyższą uczelnię techniczną.


Mateusz Jeżewski
z klasy III TB dostał tablet, drukarkę, plecak oraz indeks.

 

Zdobywcom nagród gratulujemy sukcesów .


Poprawiony: środa, 30 marca 2016 20:41
 
Nasze technikum budownictwa "kuźnią" przyszłych inżynierów budownictwa.

 

Uczniowie klas technikum budowlanego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" w Chojnicach wzięli udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Bydgoszczy. Szkołę reprezentowało 4 uczniów: Filip Tyma, Artur Kapłanowski, Metody Pałubicki
z klasy IV oraz Mateusz Jeżewski z klasy III.

Filip Tyma zajął I miejsce a Mateusz Jeżewski III miejsce w okręgu bydgoskim. Uczniowie ci zakwalifikowali się do finału centralnego, który odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia w Ostrzeszowie.

Warto podkreślić, ze Filip i Mateusz uzyskali już tytuł finalisty olimpiady i zdobyli indeks na wyższe uczelnie techniczne na kierunki związane z budownictwem.


Drużynowo szkoła zajęła III miejsce w okręgu.

Do olimpiady uczniów przygotowywała Pani mgr inż. Bernadetta Kubiszewska.

Należy nadmienić, iż nie jest to jednorazowy sukces uczniów naszej szkoły.
W ubiegłym roku mieliśmy dwóch laureatów finału centralnego.

GRATULUJEMY !!!

Poprawiony: środa, 30 marca 2016 20:14
 
Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Poetyckiego

Na konkurs wpłynęło 9 utworów. Zwyciężył wiersz pt. "Duch czasów" zgłoszony przez ucznia podpisującego się ~Logo Master. We wtorek 22. marca w bibliotece wszyscy autorzy spotkali się z komisją konkursową aby porozmawiać o poezji, każdy otrzymał tomik wierszy. Oto nagrodzony utwór:

Duch czasów

Hoduję w sobie małe złudzenie
Że moje życie to czyjeś marzenie
To jak historia specjalnych służb
Nie masz imienia, masz pseudonim i już!
W systemie, w którym trzeba znaleźć klucz
Nie możesz powołać się na krytyczny mózg

Chętnie wziąłbym antybiotyk
Na to społeczeństwo, którego mam dosyć
Duchem czasu mogę być rzekomo
Tylko jak dziwnie brzmi to słowo
W moim świecie dominuje wątpliwość
A w ludziach widzę tylko złośliwość
Gdyby tak tylko spojrzeć szerzej?
I zebrać w sobie nadzieję
Że możemy przerwać wyzysku istnienie
Chcemy się różnic tylko po co?
Kiedy krew jest naszą wspólną mocą.

 
"Pokaż nam język"

426 uczniów zalogowało się do udziału w Konkursie językowym dla szkół ponadgimnazjalnych " Pokaż nam język". Temat XVI edycji – "Bliżej czy dalej od siebie? - rola wirtualnego świata w komunikacji międzyludzkiej, który odbył się w naszej szkole 2 marca 2016.

Lista uczniów awansowanych do II etapu

 

1. Maciej Ciesielski - język angielski

 

2. Martyna Kosiedowska - język angielski

 

3. Michał Kulesza - język angielski

 

4. Iwona Kruszyńska - język niemiecki

 

Wszystkim uczniom, którzy wypełnili test na pierwszym etapie naszego konkursy serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy też Przewodniczej  Szkolnej Komisji pani Ewelinie Migulinie i nauczycielom języków obcych na organizację tego pracochłonnego etapu.

W listopadzie nasi uczniowie wzięli udział w 40 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego.

1.       Cezary Kiedrowski IV TI

2.       ex aequo Jonasz Rudnik IV TI i Metody Pałubicki IV TB

3.       Dominika Rytlewska IV TB

Zwycięzcom GRATULUJEMY!!!

Nasi uczniowie biorą także udział w Europejskim Programie Współpracy Szkół ETwinning w projekcie " Monumental Europe".

Oczywiście jeszcze nasz walentynkowy konkurs  http://www.zsp1.chojnice.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=884:rozpiewana-kocierska-&catid=105:ogolne&Itemid=134

A także Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie,w którym wzięło udział 28 uczniów w naszej szkole.Na wyniki eliminacji do kolejnego etapu czekamy z niecierpliwością:-)

 
Konkurs realioznawczy z języka niemieckiego.

17 marca w ramach Turnieju Wiedzy o Niemczech odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnicach konkurs realioznawczy z języka niemieckiego.  W konkursie wzięło udział około 180 uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z powiatu chojnickiego i człuchowskiego. Ilość uczestników pochodzących z różnorodnych szkół udowodniła, jak dużym zainteresowaniem cieszy się temat naszych sąsiadów. Konkurs obejmował różne obszary począwszy od geografii Niemiec, ich zwyczajów,  tradycji, historii, polityki aż po dokonania Niemców w wielu dziedzinach nauki. 21 kwietnia w Chojnickim Domu Kultury odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień z poszczególnych kategorii Turnieju, w tym z wymienionego konkursu realioznawczego. Przewidziano wiele nagród i wyróżnienia dla uczniów.
Anna Singer

 
« pierwszapoprzednia212223242526272829następnaostatnia »

Strona 27 z 29

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.