ogólne

za 5 sekund zostaniesz przeniesiony na nowy adres

Poprawiony: niedziela, 27 października 2019 14:59

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej. Podczas uroczystego apelu z udziałem wszystkich uczniów i pracowników szkoły, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, a zatem życzymy im wytrwałości w swoich przyrzeczeniach. Dyrektor natomiast w swoim wyjątkowo krótkim przemówieniu podkreślił, że to szkoła jest dla ucznia, a nie odwrotnie. Ten dzień to okazja aby podziękować wszystkim pracownikom szkoły , życzyć im samej radości i satysfakcji z efektów swojej pracy. Było też coś na wesoło w postaci rywalizacji nauczyciele kontra uczniowie i tym razem (wyjątkowo) uczniowie górą. Gratulacje !!!

Poprawiony: poniedziałek, 21 października 2019 11:04

Otrzęsiny 2019

Wyjątkowo dużo uczniów klas pierwszych rozpoczęło naukę w naszym Technikum. Tradycyjnie zanim oficjalnie pierwszaki z 10 klas zostaną przyjęci w poczet pełnoprawnych uczniów muszą przejść otrzęsiny. Organizatorzy tejże zabawy – uczniowie klasy II mechatronik, przygotowali szereg niełatwych zadań. Pierwszaki musieli się wykazać talentem artystycznym, literackim i muzycznym , ale przede wszystkim pokazać integrację i pracę zbiorową zespołu klasowego. Wykazać się też musieli wychowawcy w konkurencji zręcznościowej. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły mamy przeróżnie utalentowaną młodzież, a szanowne jury zdecydowało, iż wszystkie klasy pozytywnie przeszły otrzęsiny. Zwycięzca jednak, może być tylko jeden, i tym razem jest to klasa I TB, czyli technik budownictwa po gimnazjum z wychowawczynią panią Moniką Dykier. Wielkie Gratulacje !!!!

DRZWI OTWARTE - podsumowanie

6 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Chojnicach, jak co roku o tej porze, otworzyliśmy drzwi dla młodzieży, która planuje kontynuować u nas naukę. Podobnie jak w latach ubiegłych, całemu przedsięwzięciu przyświecało hasło, które związane było z całą organizacją drzwi otwartych. W tym roku zaprosiliśmy wszystkich, niezdecydowanych jeszcze, przyszłych absolwentów gimnazjów oraz szkół podstawowych , aby Z NAMI POUKŁADALI SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ. Głównym elementem stały się puzzle, które pojawiły się przed każdą pracownią . Uczestnicy drzwi otwartych zostali również włączeni do wspólnej zabawy, ponieważ każda grupa zwiedzających, a było ich 18, musiała sprostać wyzwaniom, które postawili młodzieży opiekunowie poszczególnych pracowni zawodowych. Za każde pozytywne rozwiązanie grupa otrzymywała kolejny element układanki, który w finalnym efekcie stworzył fotografię, miejsca w szkole, które uczniowie mieli okazję zobaczyć.

Poza poszczególnymi punktami zwiedzania, nasi goście mieli również okazję porozmawiać z uczniami, absolwentami oraz nauczycielami przedmiotów ogólnokształcących. Poza tym, każdy mógł spróbować swoich sił jako operator drona
i „polatać” na symulatorze.

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznych drzwi otwartych serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy także wszystkim, którzy tego dnia odwiedzili naszą szkołę i liczymy na to, że pomogliśmy, choć w niewielkim stopniu, rozwiać Wasze wątpliwości i mamy nadzieję, że to z nami poukładacie swoją przyszłość.

!!! HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI !!!

Poprawiony: wtorek, 26 marca 2019 22:09

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »