Home list do gimnazjalistów
List do gimnazjalistów

Gimnazjalisto!

Już niedługo rozpoczniesz nowy etap swojej kariery edukacyjnej. To, jaką drogę swojego rozwoju wybierzesz, zależy wyłącznie od ciebie. To szczególnie trudny i odpowiedzialny wybór.
W związku z tym zapraszamy Cię do

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”
w Chojnicach

Oferujemy Ci kształcenie na różnych poziomach edukacyjnych:

Liceum Ogólnokształcące z programem autorskim:

BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE

PRZYSPOSOBIENIE WOJSKOWE

Technik Mechanik

Technik Mechatronik

Technik Elektryk

Technik Elektronik

Technik Informatyk

Technik Budownictwa

Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej

Dajemy naszym uczniom możliwość zdobywania wiedzy w:

Wyspecjalizowanych laboratoriach komputerowych i mikroprocesorowych

Specjalistycznych pracowniach: mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych

Nowoczesnej pracowni maszyn, urządzeń i napędów elektrycznych

Jesteśmy szkołą z tradycjami, wykształciliśmy wspaniałych absolwentów. Atutem naszej szkoły są sukcesy uczniów w konkursach, zawodach sportowych, przeglądach artystycznych. Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich talentów w szkolnym kole teatralnym, zespole wokalno- instrumentalnym, w licznych kołach i zajęciach sportowych.

Jesteśmy najlepszą szkołą techniczną w powiecie chojnickim. W ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych opublikowanym przez portal perspektywy.pl, najwyżej spośród szkół powiatu chojnickiego, w tym roku umieszczono Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach. W klasyfikacji pomorskich techników uzyskaliśmy 59,58 pkt. rankingowych, co dało nam 10 miejsce, na 50 szkół zakwalifikowanych do Rankingu. Według tego samego portalu nasza szkoła uplasowała się na 193 miejscu w Polsce, na 500 szkół zakwalifikowanych.
Do takiego wyniku przyczyniły się wysokie wyniki maturalne, z egzaminów zawodowych oraz osiągnięcia naszych uczniów w konkursach i olimpiadach.

Nasza szkoła jest bezpieczna, objęta monitoringiem, opieką pedagoga, psychologa, pielęgniarki szkolnej, ze świetlicą i bogato wyposażoną multimedialną biblioteką szkolną. Współpracujemy z licznymi instytucjami, biurami koncertowymi i artystycznymi.
Nasi uczniowie wielokrotnie w ciągu roku szkolnego uczestniczą w licznych przedstawieniach, koncertach, spotkaniach z ciekawymi osobistościami, lekcjach historycznych oraz w uroczystościach szkolnych. Prężnie działają w Samorządzie Uczniowskim, wolontariacie.
To tylko niewielki fragment naszej działalności. Zapraszamy Cię do naszej szkoły, w której spotkasz się z akceptacją i życzliwością.
Tu spotkasz przyjaciół zarówno wśród kolegów jaki i Grona Pedagogicznego. Życzymy Ci znakomitych wyników na egzaminie gimnazjalnym i końcowym świadectwie.

Zapraszamy Cię do naszej szkoły

na Dzień Otwarty

1 kwietnia 2017r. ( sobota)

od godziny 10.00