89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ zsp1.chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home Archiwum
ŚWIĄTECZNA PACZKA

       Okres przedświąteczny, to czas kiedy w sposób szczególny myślimy o ludziach, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, o tych, którzy nie zasiądą do suto zastawionego stołu wigilijnego, nie otrzymają świątecznych podarków.
       Wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, nasza szkoła włączyła się do akcji zorganizowanej przez Młodzieżową Radę Powiatu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chojnicach. Samorząd uczniowski, wspólnie z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Powiatu, wybrał anonimową rodzinę, którą opiekuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, składającą się z czwórki dzieci w wieku od 2 do 18 lat. Ustalono, że każda klasa ze szkoły przygotuje jedną paczkę dla wybranego dziecka. Nasza młodzież bardzo pozytywnie zareagowała na tę akcję, ponieważ prawie każda klasa przygotowała jakiś podarek, w związku z tym chcielibyśmy podziękować uczniom klas: IV TM, IV TI, IV TB, I TM/TEc, I TI, I LOp , I LOw, II LO, III LO, II TM/TEC , I TI , III TB, II TB. Serdeczne dziękujemy również wychowawcom i rodzicom za aktywne włączenie się do akcji. Dla tych dzieci taki świąteczny prezent to bezcenny dar, ponieważ ich rodzice często nie mają środków, aby uczcić ten świąteczny czas, który jest przecież czasem wszystkich dzieci.

        Prezenty trafiły 19 grudnia do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jeszcze przed Bożym Narodzeniem pracownicy MOPS-u wspólnie z Kamilą Zielińską oraz Natalią Rafińską – przedstawicielkami naszego Samorządu Uczniowskiego wręczyli je rodzinie
 
Koordynatorem akcji była Pani Sylwia Zielinska-Gugniewicz.
Zapraszamy do galerii.

 

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.