89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ zsp1.chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home Archiwum
Agata łowi jak profesjonalny…. Rybak

Rzadko która dziewczyna ma takie zainteresowania. Taką pasję. Agata Rybak, uczennica klasy III LO, jest spławikowcem. Lubi wędkarstwo i zna je od podszewki, zarówno od strony praktycznej, jak i teoretycznej – w wieku 18 lat została publicystką i współpracownicą fachowego periodyku „Wędkarski Świat”. Regularnie publikuje, jest autorką kilkunastu tekstów, również dotyczących naszych akwenów (np. Jeziora Charzykowskiego). Pochodzi z Konarzyn, ale od 10 lat mieszka w Chojnicach. Zamiłowanie do wędkarstwa spławikowego zaszczepił jej ojciec, Wojciech Rybak, prezes koła PZW w Przechlewie, którego Agata jest członkinią zarządu.

Wędkuje od… trzeciego roku życia. Z sukcesami. Agata zwyciężyła m. in. w Wędkarskich Mistrzostwach Zarządu Okręgu na Łebie. (2009 r.); jako 15 – latka startowała też w Mistrzostwach Polski kadetów w Skierniewicach. Najchętniej łowi liny na spławik – bo są trudne do połowu (jak mówi) oraz klenie na spinning unoszący się na wodzie. Swoimi doświadczeniami dzieli się z czytelnikami „Wędkarskiego Świata”.

Agata - 2009


Przygody na wodzie? Raz, łowiąc szczupaka, o mały włos nie wypadłaby z łódki na środku jeziora. Ta pasja potrafi być czasem niebezpieczna.

Co ciekawe, wędkuje również mama naszej licealistki. Pani Jagoda łowiła na lodzie jeszcze trzy dni przed przyjściem na świat Agaty. Tradycje rodzinne sprzyjają zatem rozwijaniu hobby i pasji naszych uczniów.


Kazimierz Jaruszewski

Więcej zdjęć w galerii

Poprawiony: środa, 16 stycznia 2013 17:31
 

bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.