Home Archiwum
konkurs wiedzy o Zaborskim Parku Krajobrazowym i Parku Narodowym „Bory Tucholskie"

11 czerwca b.r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1 w Chojnicach odbył się konkurs wiedzy o Zaborskim Parku Krajobrazowym i Parku Narodowym „Bory Tucholskie”, przygotowany  przez bibliotekarki szkolne i nauczycielkę geografii  dla uczniów klas II liceum, technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Celem  dwuetapowego konkursu było:
• poznanie walorów turystyczno-przyrodniczych regionu chojnickiego
a w szczególności parków – narodowego i krajobrazowego
• rozwijanie umiejętności posługiwania się mapą, korzystania z legendy
• kształtowanie umiejętności pracy w grupie
13 czerwca 2013 r. wręczono nagrody laureatom konkursu ufundowane przez Zaborski Park Krajobrazowy  i Radę Rodziców ZSP nr 1. Uroczystość wręczenia nagród uświetnił prelekcją    i pokazem slajdów kierownik ZPK, pan Mariusz Grzempa. Tematem prelekcji były wyjątkowe walory jezior w naszym regionie.
Laureaci konkursu:
II LO (46,5 pkt.) Kamila Brewka, Emilia Czerwińska, Natalia Rafińska