89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ zsp1.chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home aktualności
ogólne
ZSP 1 dla GIMNAZJALISTÓW

7 kwietnia, w piękną słoneczną sobotę, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach (popularna „Jedynka na Kościerskiej”) gościł w swoich progach młodzież z klas trzecich gimnazjum oraz ich rodziców.

Zwiedzanie rozpoczęło się od sali sportowej, tam zebranych przywitał dyrektor szkoły Adam Krause, który w wyczerpujący sposób przedstawił kierunki naboru na rok szkolny 2018/2019 i wyjaśnił gimnazjalistom, dlaczego bycie zawodowcem, to dobry wybór na lata. Następnie poinformował, że specjalnie dla gości „Jedynka” przygotowała wyzwania rodem z popularnego telewizyjnego show „Agent”, a zadaniem młodzieży będzie zdobycie jak największej liczby Jokerów

Odwiedzający zostali podzieleni na 10 grup. W każdej pracowni czekało na grupę zadanie,       z którym gimnazjaliści musieli się zmierzyć. Uczniowie ZSP 1 wspólnie z opiekunami przygotowali takie wyzwania jak: wrzucanie piasku do betoniarki na czas, uruchomienie symulatora elektrowni wiatrowej, ułożenie w kolejności od najstarszego do najmłodszego nazw systemów operacyjnych komputera, złożenie modelu narządów ludzkich na czas i wiele, wiele innych. Młodzież doskonale bawiła się, rozwiązując zagadki, a tym samym zaskakiwała nauczycieli swoją kreatywnością. Wszyscy dzielnie walczyli o zdobycie jak największej liczby Jokerów. Jak okazało się na końcu, trudno było wyłonić zwycięską grupę, toteż wszyscy otrzymali drobną nagrodę.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie serdecznie dziękują za odwiedziny      i wspólną zabawę oraz zapraszają do kontynuowania nauki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach, ponieważ zawsze trzeba stawiać na mocną kartę,       a zawody oferowane przez „Jedynkę”, to zdecydowanie dobry wybór na lata.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naboru na stronie szkoły

www.zsp1.chojnice.pl.

fotorelacja: kliknij zdjęcie

Poprawiony: niedziela, 08 kwietnia 2018 21:37
 
Dzień OTWARTY w ZSP nr 1

Gimnazjalisto


marzysz o zgłębianiu tajników elektryki, elektroniki, mechaniki i mechatroniki? Interesujesz się informatyką?


Ciekawi Cię, w jaki sposób można korzystać z zasobów energii naturalnej?


Chcesz zaprojektować i wybudować własny dom?


Jeśli tak, to 7 kwietnia 2018 r. o godzinie 10.00 zapraszamy na ulicę Kościerską 11 do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach. Pomożemy Ci wybrać wymarzony kierunek dalszego kształcenia.


Zaplanuj z nami swoją przyszłość!


 
Wielkanoc 2018

 

Z okazji świąt Wielkiej Nocy


wszystkim pracownikom szkoły, uczniom, rodzicom


życzymy szczęścia,


pogody ducha


i czasu spędzonego z najbliższymi.

 
Z wizytą na Politechnice Gdańskiej

21 marca 2018 r. uczniowie klas informatycznych zwiedzali Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej. Mieli okazję spotkać się i porozmawiać ze studentami i wykładowcami uczelni. Uczestniczyli w pokazach w laboratoriach: sieci komputerowych, animacji Motion Captur, innowacyjnych zastosowań informatyki, robotów przemysłowych, robotów mobilnych, udźwiękawiania filmów, technologii VoIP.

To nie koniec naszych spotkań ze studentami Politechniki Gdańskiej. Konsekwencją tego wyjazdu jest przystąpienie naszej szkoły do projektu „Kariera na ETI”. Ma ona na celu zachęcić tegorocznych maturzystów do podjęcia studiów na jednym z kierunków, jakie oferuje wydział, zaś uczniów pozostałych klas do zainteresowania najnowszą technologią.

 
Międzyszkolny Turniej Szkół Elektronicznych Województwa Pomorskiego.

W poniedziałek 19 marca 2018r. drużyna elektroników

Artur Knopek i Kamil Młodzianowski  III TEE

wzięła udział w Międzyszkolnym Turnieju Szkół Elektronicznych w Województwie Pomorskim. Turniej przebiegał w dwóch częściach - pisemnej (test - 45 minut) oraz praktycznej (montaż i lutowanie oraz regulacja układu elektronicznego - 2 godziny).

W rywalizacji brały udział drużyny z ośmiu szkół m.in. z Gdańska, Gdyni, Wejcherowa, Słupska, Starogardu Gd.

Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna zajęła 3 miejsce.

Serdeczne gratulacje dla chłopaków za zaangażowanie, walkę i sukces!!!

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 30

Uwaga

 

W dniach od 16 lipca do 17 sierpnia 2018 roku

Sekretariat Szkoły czynny będzie dla interesantów

w godzinach od 8.00 do 12.00


Sponsorzy


bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.