89-604 Chojnice;  ul. Koscierska 11;   tel./fax (052)397 30 72;  e-mail: sekretariat @ zsp1.chojnice.pl

top

Plan dojazdu

ARCHIWUM


Home aktualności
ogólne
Mityng Pływacki z udziałem naszych wolontariuszy !!!

Uczniowie  ZSP nr 1 w Chojnicach mieli zaszczyt współorganizować i uczestniczyć w Pomorskim Mitingu Pływackim Olimpiad Specjalnych, gdzie około 90 niepełnosprawnych sportowców rywalizowało na chojnickiej pływalni. Ci wyjątkowi zawodnicy w zależności od stopnia niepełnosprawności zmagali się z różnym dystansem i stylem pływackim, często korzystając ze wspomagania opiekuna lub sprzętu. Medale na szyjach pływaków wieszał Lech Stoltman - olimpijczyk i medalista z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro, który objął patronatem honorowym to pływackie święto. Na podium stawali nie tylko najszybsi i najlepsi ale również ci, którzy są dzielni i wytrwali w swoich wysiłkach. Uczniowie naszej szkoły (30 wolontariuszy) służyło swoją pomocą, a w zamian otrzymali mnóstwo pozytywnej energii i emocji a nawet zyskali nowych przyjaciół.

dziękuję wszystkim cudownym wolontariuszom !!!!!

A Kosmalska- wolontariuszka

 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2017

 

Poprawiony: poniedziałek, 27 marca 2017 13:52
 
Apel poległych w Męcikale.

 

Dnia 21 marca 2017r. Delegacja z naszej szkoły w składzie; Karolina Branicka, Klaudia Kulesza, Dominika Ossowska z klasy 2 low oraz Andżelika Bąkowska i Agata Stachewicz z klasy 1 lop wzięły udział w apelu poległych który odbył się z okazji 73 rocznicy boju partyzantów Gryfa Pomorskiego pod Męcikałem. W apelu udział wzięło wiele ważnych postaci np córka dowódcy oddziału "CIS" pani Mariola Janeczek z d. Grabosz i wiele innych. Składaliśmy kwiaty oraz uczciliśmy minutą ciszy wszystkich poległych. Zostały wręczone dwa ordery. A po apelu był mały poczęstunek.

 
Uroczystości w Gołubiu

 

W niedzielę 5 marca w Gołubiu przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach 73-ej rocznicy bohaterskiej śmierci (04.03.1944) dowódcy Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" por. Józefa Dambka. Uczestniczyło w nich 17 uczniów z klas mundurowych, którzy przemaszerowali spod kościoła p.w. Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej pod krzyż upamiętniający por., J. Dambka nad Jeziorem Dąbrowskim, gdzie wszyscy odśpiewali Hymn Narodowy oraz odmówili modlitwę w intencji por. J. Dambka i jego Podkomendnych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny i Kościoła Katolickiego. Na koniec uroczystości odbyło się złożenie wiązanek kwiatów, następnie wszyscy udali się do Szymbarku na poczęstunek. Nasi uczniowie wraz z opiekunami p. A. Drabkiem oraz p. P. Pawlickim bardzo miło wspominają wyjazd, było to wyjątkowe przeżycie, w którym mogliśmy wziąć udział.

red. Dagmara Rossek

Poprawiony: piątek, 17 marca 2017 10:58
 
Uwaga , uczniowie biorący udział w projekcie edukacyjnym!!!

 

W dniu 09.03.2017 (czwartek) o godz. 15:00

w świetlicy odbędzie się zebranie wszystkich chętnych

uczniów klas I – III technikum elektronicznego i mechatronicznego

zainteresowanych udziałem w projekcie

„Wsparcie szkolnictwa zawodowego w powiecie chojnickim” .

ZAPRASZAMY

Poprawiony: poniedziałek, 06 marca 2017 11:51
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 26

Sponsorzy


bottom
top

bottom

(c) 2009 ZSP nr 1  Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, ftp manager. Valid XHTML and CSS.