Home konkursy / olimpiady
Konkursy i olimpiady
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego „ Dyktando o Pióro Filomatów”

27 marca 2018 roku uczniowie pierwszej klasy Technikum Informatycznego Krzysztof Łuszczak i Hubert Pawlak wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym Języka Angielskiego „ Dyktando o Pióro Filomatów”. Uczeń naszej szkoły Hubert Pawlak awansował do finału! Serdecznie gratulujemy !!!!

Poprawiony: piątek, 20 kwietnia 2018 08:03

Międzywojewódzki Konkurs Informatyczny „InfoSłupia”

12 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku odbył się półfinał i finał Międzywojewódzkiego Konkursu Informatycznego „InfoSłupia 2018”.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:

Alicja Adamczyk

Maciej Kowalczyk

Maciej Laskowski

Do finału dostali się uczniowie: Alicja Adamczyk oraz Maciej Kowalczyk i zajęli następujące miejsca:

Alicja Adamczyk - miejsce siódme

Maciej Kowalczyk - miejsce dziewiąte

Gratulujemy.

Tekst i zdjęcia: Adam Drabek

Więcej zdjęć-kliknij zdjęcie!

Poprawiony: czwartek, 26 kwietnia 2018 08:52

Info Słupia

W nasze szkole odbyły się eliminacje do międzywojewódzkiego konkursu informatycznego InfoSłupia – edycja 2018. Do etapu półfinałowego zakwalifikowali się następujący uczniowie klasy czwartej technikum informatycznego:

- Alicja Adamczyk

- Adrian Kalla

- Kamil Janta

Półfinał zostanie przeprowadzony w Słupsku w dniu 12 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00

Poprawiony: środa, 28 marca 2018 08:24

21 marca Światowy Dzień Poezji

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU POETYCKIEGO

I MIEJSCE „Fake” – autor Radosław Ginter z kl IV TM/TEc

II MIEJSCE „Wróble” – autor Radosław Ginter z kl IV TM/TEc

III MIEJSCE „Bez Limitu” – autor Mariusz Lipiński z kl III TEc

Komisja oceniła 10 utworów, przesłanych przez 5 uczniów.

Dziękujemy za udział w konkursie J

Ilona Drobińska, Sylwia Zielińska-Gugniewicz, Izabela Kwaśnik

nagrodzone utwory poniżęj:

wiersze

UWAGA KONKURS!!!

JESTEŚ DOBRY Z ORTOGRAFII I INTERPUNKCJI ?

Weź udział w XIV edycji konkursu ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii Polskiej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach. Dyktando ortograficzne odbędzie się 19 marca 2017r. o godz. 14.00 w sali nr 17. Zapisy w bibliotece szkolnej.

Organizatorzy:

mgr Beata Bruska

mgr Anna Kowalkowska

KONKURS POETYCKI W BIBLIOTECE ZSP NR 1

Zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejszy wiersz!

Własne utwory poetyckie (maksymalnie 3) należy przesłać mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

do poniedziałku, 19 marca br.,do godz. 11.00.

Szczegółowy regulamin konkursu – dostępny w bibliotece.

Spośród zgłoszonych wierszy komisja wyłoni zwycięski utwór – ogłoszenie 21 marca w Światowy Dzień Poezji !

Ilona Drobińska (Biblioteka szkolna)

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych 2018

W mroźną sobotę, 3 marca w Bydgoszczy odbyła się Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, do której co roku przygotowuje uczniów mgr inż. Bernadetta Kubiszewska. Tym razem naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów z kl. III TB : Julia Janikowska, Marcin Knitter, Bartosz Dobek i Dawid Knitter.

Trzymamy kciuki!

Quadrathlon Informatyczny

Sukces naszych informatyków!!!

22 lutego 2018 r. uczniowie klasy IV i III technikum informatycznego uczestniczyli w zawodach informatycznych „Quadrathlon Informatyczny” i zdobyli II miejsce. Organizatorem zawodów był Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Uczestnicy konkursu zmierzyli się w czterech konkurencjach:
„1 z n, n>=2” sprawdzającej wiedzę informatyczną, „Niech moc algorytmu będzie z Wami” polegającej
na analizie schematów graficznych, „Umiesz liczyć?... w arkuszu kalkulacyjnym” wymagającej sprawnego posługiwania się MS Excel i „Internetowy Szperacz”, której celem było wyszukanie informacji w ograniczonym czasie.

więcej info poniżej:

Sporo wiedzą o kaszubskich pisarzach

W grudniu i w lutym odbyły się konkursy szkolne dotyczące życia i działalności dwóch zasłużonych twórców literatury kaszubskiej. Pierwszy konkurs związany był z 200. rocznicą urodzin Floriana Ceynowy, lekarza i inicjatora regionalizmu kaszubskiego. Ceynowa był wychowankiem pruskiego gimnazjum w Chojnicach. Konkursowi towarzyszyła okolicznościowa ekspozycja w bibliotece szkolnej.

Laureaci konkursu:
1. miejsce Kamil Gut z klasy I TM/E
2. miejsce Mateusz Naklicki z klasy I TI B
3. miejsce Łukasz Biesek z klasy I TI B

Drugi konkurs dotyczył biografii i twórczości Hieronima Derdowskiego, autora kaszubskiego hymnu i eposu. Co ciekawe, pisarz ten w młodości również był uczniem gimnazjum chojnickiego, jednak z tej szkoły przeniósł się do innego gimnazjum. Derdowski jest patronem Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach.

Laureaci konkursu:
1. miejsce Kamil Gut z klasy I TM/E
2. miejsce Klaudiusz Wnuk Lipiński z klasy I TI B
3. miejsce ex aequo Maksymilian Kosobucki z klasy I TI B i Mateusz Naklicki z klasy I TI B
Wielkie brawa szczególnie dla Kamila, który w obu konkursach wykazał się największą wiedzą!
Nagrody książkowe dla laureatów ufundowali: Rada Rodziców przy ZSP nr 1 i Chojnickie Towarzystwo Przyjaciół Nauk.

Kazimierz Jaruszewski

« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »